גיקסטר - לגיק שבכולנו

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מקום שקט 2 – ביקורת סרט

חוזרים לקולנוע מאותה נקודה בה הפסקנו - ביקורת לסרט האימה המותח מקום שקט 2

שתפו:

השנה הזו הייתה רצופה תרחישי אימה. מגפה עולמית, טילים על ישראל. המון אירועים קטנים אבסורדיים, ששינו את המציאות שלנו לזמן בלתי ידוע. לפחות בזמנו. והכי חשוב, איבדנו את הקולנוע. איבדנו את היכולת לחוות סרטים כקהל, כאוסף של אנשים מול מסך גדול חווים יחד הרפתקאות, פחד, צחוק, והתרגשות.עכשיו שנה וקצת אחרי שהמסכים ירדו על הקולנוע (ועל ההכנסות) גיקסטר סגרו מעגל והגענו להקרנה של מקום שקט 2, סרט שהיה אמור לצאת על המסכים בארץ בשנה שעברה.

מקום שקט 2 ממשיך את ״מקום שקט״ משנת 2018 בבימויו של ג׳ון קרסינסקי ובכיכובה של אמילי בלאנט, אישתו. הסרט ממשיך את מעלליה של המשפחה לאחר מאורעות הסרט. אוולין (אמילי בלאנט) נאלצת לשרוד במציאות המסויטת בה מפלצות רגישות לרעש ממשיכים להלך ולחסל את אוכלוסיית כדור הארץ.krasinski-main.jpgבעוד הסרט הראשון נחשב בהחלט כאחד מסרטי האימה הטובים ביותר של העשור הקודם, ונחשב לקלאסיקה מודרנית, על הסרט השני הוטל למצוא נקודת עוגן חדשה מעבר לדממה של הסרט ראשון. הסרט הראשון שהצטיין בצילום, עריכה, ועבודת סאונד מדהימה, עליו כבר נכתבו שבחים רבים, על הסרט השני מתנוסס איום לא קטן- לא להפוך לגנרי.

הסרט הראשון עסק במשפחה ובשמירה על התא המשפחתי כיחידה אחת סגורה במצבי משבר, ושהחיים מוכרחים להמשך. הסרט השני הוא סרט התבגרות של הבת הבכורה רייגן, חירשת, הנחושה לצאת לעולם ולחפש עזרה, בעוד אחיה מרקוס שנאבק בשדים משלו.

הסרט השני מכיל מעט יותר מהעולם של הסרט כמו גם דמויות חדשות (ושומעות) ובכך מכריח להכניס אלמנט נוסף, דיאלוגים. הסרט השני מכיל מעט יותר דיאלוגים של דיבור, ופחות דיאלוגים בשפת הסימנים ובכך מכניס יותר את העולם שמחוץ לתא המשפחתי אל תוך הסרט.a-quiet-place-part-ii.jpgבסופו של דבר, העלילה כמו הסרט הראשון פשוטה ויעילה. המשפחה חייבת לשרוד עם תינוק בן יומו ועם המפלצות בחוץ, ומציגה את מגוון הדרכים שבה האנושות מתמודדת עם משברים וטראומות. גם הדמויות שמתווספות לסרט (קיליאן מרפי) לא שוברות את הסיפור האינטימי והוא מחליק בקלילות לתוך הסיפור, אך הקסם של הסרט הראשון מתמוסס מעט ו״מקום שקט 2״ נכנס מעט להילוך גנרי, דבר שהסרט הראשון הצליח להמנע ממנו לחלוטין.

מקום שקט 2 הוא לא סרט חובה. הוא סרט נהדר, שעושה מה שקולנוע בבסיס שלו עושה נהדר. לספר לנו סיפור. אבל גם הוא לא בורח מההזדמנות לפתח פרנצ׳ייז חדש, אז אם בא לכם ללמוד יותר על העולם המרתק והאפוקליטי שיצרו יוצרי הסרט, לכו על זה. אם אתם רוצים להשאיר את הפנינה המפתיעה של מקום שקט, כסרט בפני עצמו, זה גם בסדר.

מקום שקט 2 – בבתי הקולנוע ברחבי הארץ.

miri.jpg

 

מירי נמנוב

גיקית מזדקנת, שלא איבדה את חדוות הנוסטלגיה

שתפו:

Picture of מירי נמנוב

מירי נמנוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *